Skip to main content

Google Analytics

Integracja RINGY z narzędziem Google Analytics poprzez Google Tag Manager (GTM):

1. Należy pobrać plik *.json (GTM-5MSFD9T-telecube-ringy.json), w którym zapisane są poprawne ustawienia tagów i reguł dla integracji z Ringy. Pobierz plik z ustawieniami reguł

2. W kolejnym kroku należy zaimportować pobrany plik (reguły/tagi) do Google Tag Managera poprzez ścieżkę GTM -> Administracja -> Import kontenerów, zaznaczając:

  • obszar roboczy- Istniejąca,
  • opcja importowania-> scal -> zmień nazwy sprzecznych tagów, reguł i zmiennych.

image-1649318631440.png

image-1649318641254.png

3. Klikamy dodaj kontener.

4. Aby zweryfikować poprawność odczytu tagów/ reguł, należy przejść do sekcji Podgląd, w górnej prawej części ekranu. Następnie należy wybrać domenę która jest podpięta pod GTM. Finalnie należy "przeklikać" widget RINGY na nowo otwartej stronie podglądu GTM, a następie przejść do wyników GTM i sprawdzić czy zdarzenia rejestrują się poprawnie.

image-1649313806189.png

5. Aby ustawić eventy widgetu jako konwersje, należy przejść do Zdarzeń w GA4 a następnie aktywować opcję przy wybranych eventach RINGY oznacz jako konwersję.

image-1649313959202.png

Opis eventów (tagów) integracji RINGY GTM/GA

Ringy_widget_click -> Kliknięcie w button widgetu Ringy (otworzenie pop-up’u).

Ringy_call_now -> Kliknięcie w button odpowiadający za bezpośrednie połączenie w danej chwili z konsultantem (Połącz teraz).

Ringy_call_schedule_later -> Umówienie rozmowy na inny wybrany termin, interakcja w ustawionych godzinach pracy konsultantów.

Ringy_call_schedule_online -> Umówienie rozmowy na inny wybrany termin, interakcja poza ustawionymi godzinami pracy konsultantów.