Skip to main content

Dialer- podłączenie i obsługa dialera

Wbudowany w CRM dialer został tak skonstruowany, aby jego konfiguracja i codzienne użytkowanie przebiegało w maksymalnie prosty sposób. Dzięki temu, że każdy z użytkowników posiada własne konto SIP (numer wewnętrzny), uruchomienie dialera to dwa kliknięcia.

Włączenie widoczności dialera

Aby dialer mógł pojawić się na ekranie, należy upewnić się, że włączona jest jego widoczność. W tym celu należy kliknąć ikonę swojego profilu w prawym, górnym rogu ekranu i przesunąć suwak na pozycję włączoną.

image-1650522303253.png

Logowanie do dialera

Kolejnym krokiem jest zalogowanie się do dialera. Wystarczy kliknąć w jego widget, znajdujący się w prawym dolnym rogu (kolor szary oznacza brak zalogowania).

image-1650522409119.png

W oknie, które się ukaże wystarczy kliknąć w przycisk Podłącz moje konto SIP, aby centrala pobrała wymagane dane logowania i podłączyła konto.

image-1655986796598.png

Aby konto SIP mogło zostać zalogowane, musi być na nim włączone szyfrowanie połączeń. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, zajrzyj tutaj. Dodatkowo, pamiętaj, że do obsługi dialera niezbędne jest posiadanie mikrofonu. Jeżeli masz kłopot z poprawnym podpięciem mikrofonu w systemie, kliknij tutaj

Jeżeli spełniłeś powyższe wymagania, dialer zaloguje się do pracy w systemie. Status jego aktywności zmieni się na zielony (zarówno kropka w otwartym dialerze jak i kolor samego widgetu, a na jego ekranie ujrzysz widok klawiatury. Możesz już realizować połączenia i wysyłać wiadomości!

Ustawienia dialera

Dialer posiada kilka ustawień, które dostępne są po kliknięciu ikony koła zębatego w górnej części dialera.

image-1650522790987.png

Dostępne ustawienia to:

image-1657106425875.png

 • Domyślna prezentacja dla połączeń- możemy ustawić domyślną prezentację dla połączeń wychodzących, aby nie ustawiać jej ręcznie przed każdym połączeniem. W dalszym ciągu będzie jednak możliwość wybrania innej prezentacji przed konkretnym połączeniem.
 • Domyślna prezentacja dla SMS- możemy ustawić domyślną prezentację dla wiadomości SMS wychodzących, aby nie ustawiać jej ręcznie przed każdą wysyłką. W dalszym ciągu będzie jednak możliwość wybrania innej prezentacji przed konkretną wysyłką wiadomości. 
 • Głośność dzwonka- pozwala ustawić głośność sygnału powiadamiającego o nowym połączeniu. Głośność samego połączenia ustawisz na ekranie rozmowy.
 • Automatyczne otwieranie kart kontaktów- jeżeli chcesz, aby Twoim użytkownikom karta (profil) kontaktu otwierała się automatycznie podczas połączeń przychodzących i wychodzących zaznacz odpowiednie opcje. Następnie dla połączeń przychodzących, wybierz moment jej otwarcia:
  • opcja w trakcie sygnału dzwonienia spowoduje, że karta kontaktu zostanie otwarta wszystkim użytkownikom, do których rozdzwaniane jest połączenie, nawet jeżeli finalnie go nie odbiorą.
  • opcja w momencie odebrania połączenia spowoduje, że karta kontaktu zostanie otwarta tylko temu użytkownikowi, który faktycznie odebrał połączenie.

Jeżeli karta z profilem kontaktu nie jest automatycznie otwierana upewnij się, że przeglądarka nie blokuje wyskakujących okien dla domeny Twojego CRM-u. 

Ustawienia dialera są indywidualne dla każdego użytkownika co oznacza, że każdy użytkownik może posiadać własne, dopasowane do siebie ustawienia.

  Ekran połączenia i dostępne funkcje

  Podczas aktywnego połączenia na ekranie dialera wyświetli się kilka funkcji związanych z obsługą połączenia.

  image-1655987024805.png

  • Zawieś połączenie- tymczasowo zawiesza połączenie, z możliwością jego odwieszenia. Podczas zawieszenia druga strona słyszy muzykę na czekanie. Funkcja dostępna wyłącznie na przeglądarce Google Chrome.
  • Transfer połączenia- służy do przekazania rozmowy do innego konsultanta. Można go wykonać na dwa sposoby:

  1. tradycyjnie za pomocą wirtualnej klawiatury, wpisując kody centrali (*numer docelowy# - dla transferu z zapowiedzią, ##numer docelowy# - dla transferu bez zapowiedzi);

  2. używając dedykowanego okienka transferu, wpisując w polu numer, na który rozmowa ma zostać przetransferowana oraz wybierając typ transferu (z zapowiedzą lub bezpośredni).

  image-1655987080355.png

  Transfer z zapowiedzią- ten tryb transferu umożliwia przeprowadzenie rozmowy między konsultantami przed finalnym przełączeniem klienta, który w tym czasie słucha muzyki. Następnie, konsultant przekazujący rozmowę musi się rozłączyć, aby połączenie z klientem trafiło do drugiego konsultanta.

  Transfer bez zapowiedzi- klient od razu jest przetransferowany do drugiego konsultanta.

  • Wyciszenie mikrofonu- funkcja służąca do wyłączenia zbierania dźwięku przez mikrofon.
  • Głośność połączenia- suwak pozwala na regulację głośności połączenia.
  • Włączenie klawiatury ekranowej- po kliknięciu na ekranie, zamiast pozostałych opcji, pojawi się klawiatura ekranowa.
  • Przycisk rozłączenia połączenia- kończy zestawione połączenie.
  Dodatkowe karty w dialerze

  Ponad funkcję dzwonienia, dialer posiada również trzy dodatkowe zakładki:

  1. Wysyłki SMS,
  2. Kontaktów, która jest książką kontaktową, przy czym dzieli się na kontakty wewnętrzne (innych użytkowników CRM) oraz kontakty zewnętrzne, dodane do bazy- najczęściej będą to klienci.
  3. Podręczną historię kontaktu, która zawiera informacje o połączeniach i wiadomościach z ostatnich 30 dni dla zalogowanego użytkownika. Dzięki niej użytkownik łatwiej odnajdzie ostatnie połączenia jakie realizował i np. sprawdzi ich szczegóły, doda tagi czy notatki do połączeń czy SMS, za które był odpowiedzialny.

  image-1655987464196.png

  Powiadomienia na pulpicie

  Dodatkowo, możesz skorzystać z powiadomień o połączeniu przychodzącym wysyłanym poprzez systemowe Centrum Powiadomień. Jest to szczególnie przydatne, gdy w pracy korzystasz z wielu zakładek w przeglądarce i programów- kliknięcie w powiadomienie automatycznie otworzy kartę CRM-u i z łatwością odbierzesz połączenie. 

  image-1651670415538.png

  Jeżeli napotkałeś trudności w wyświetlaniu powiadomień, zajrzyj tutaj.