Skip to main content

Telekonferencje

Czym są telekonferencje?

Element ten daje możliwość prowadzenia rozmów z kilkoma osobami równocześnie, zebranych w ramach "sali konferencynej".

Zastosowanie elementu Telekonferencje na schemacie centrali pozwoli dołączyć do wirtualnej sali konferencyjnej i poprowadzić zebranie lub spotkanie biznesowe między osobami znajdującymi się w różnych lokalizacjach.

Jeżeli chcesz skonfigurować telekonferencje na swoim schemacie centrali i potrzebujesz pomocy, zapoznaj się z poniższym filmem lub poradnikiem:
Ustawienia Telekonferencji

Aby dodać element telekonferencji do schematu, z menu elementów Wirtualnej Centrali dostępnego w lewym, górnym rogu pod ikoną zielonego buttona z plusem wybierz Telekonferencje.

image-1653041101648.png

1. Nazwa sali - przyjazna nazwa dla sali wirtualnej sali konferencyjnej aby odróżnić ją od innych elementów na schemacie.

2. Numer wewnętrzny - numer wyłącznie dla uczestników telekonferencji posiadających konta SIP. Dzwoniąc na tej numer mogą dołączyć do telekonferencji bez konieczności dzwonienia na numer miejski.

3. Zapowiedź powitalna - pozwala na dodanie zapowiedzi powitalnej którą usłyszą uczestnicy telekonferencji. W jaki sposób utworzyć lub dodawać własną zapowiedź sprawdzisz tutaj przechodząc do sekcji dodania nowej zapowiedzi.

Nie musisz dodawać elementu zapowiedzi do schematu- wystarczy, że otworzysz jego edycję i wprowadzisz nową zapowiedź. Nawet po usunięciu elementu zapowiedzi, plik z nią będzie dostępny do wyboru np. w liście zapowiedzi elementu telekonferencji. 

4. Kod PIN- wprowadź kod PIN, który dzwoniący będzie musiał podać przed dołączeniem do salki konferencyjnej. Kod PIN powinien składać się wyłącznie z czterech do ośmiu cyfr.

Screenshot 2022-04-19 at 11-34-38 TeleCube - CallFlowBuilder 1.1.png

Oprócz tego edytor daje możliwość kilku dodatkowych opcji takich jak:

  • Odtwarzaj informację gdy uczestnik przyjdzie lub wyjdzie z sali- wirtualny lektor poinformuje wszystkich zgromadzonych o nowym uczestniku lub odejściu jednego z rozmówców.
  • Ogłaszaj przyjście lub wyjście uczestnika z sali- zaznacz, jeżeli chcesz aby przed wejściem uczestnik był pytany o podanie imienia. Dzięki temu, gdy dołączy do sali, wirtualny lektor ogłosi jego wejście podając przekazane mu imię. Po opuszczeniu sali przez tego użytkownika lektor również wygłosi stosowny komunikat.
  • Podawaj liczbę uczestników przebywających w sali przy wejściu- wirtualny lektor zakomunikuje dzwoniącemu ile osób przebywa obecnie w sali tuż przed wpuszczeniem go do niej.

Screenshot 2022-04-19 at 11-40-18 TeleCube - CallFlowBuilder 1.1.png

Poszczególne opcje można aktywować zaznaczając odpowiedni checkbox obok danej opcji.

Po skonfigurowaniu powyższych ustawień należy zapisać je klikając niebieski button Zapisz Ustawienia.

Screenshot 2022-04-14 at 13-26-59 TeleCube - CallFlowBuilder 1.1.png

Następnie połącz salę konferencyjną z innymi elementami na schemacie.

image-1653041802278.png

Od elementu konferencji nie można przeciągnąć już żadnych strzałek- oznacza to, że po wejściu do salki nie jest możliwy powrót do schematu.