Skip to main content

Freshdesk

1. Zaloguj się do panelu swojego konta w Freshdesk, a następnie w pasku menu po lewej stronie ekrany wybierz Administrator a następnie Pola zgłoszeń.

image-1658307097016.png

2. Następnie dodaj trzy nowe pola:

  • Typ: numer, a jako etykieta dla konsultantów oraz klientów podaj nazwę "Numer strony A" (lub inną przyjazną nazwę, która pomoże zidentyfikować Ci, że numer w tym polu należy do strony A połączenia).
  • Typ: numer, a jako etykieta dla konsultantów oraz klientów podaj nazwę "Numer strony B" (lub inną przyjazną nazwę, która pomoże zidentyfikować Ci, że numer w tym polu należy do strony B połączenia). 
  • Typ: tekst jednowierszowy, a jako etykieta dla konsultantów oraz klientów podaj nazwę "ID połączenia" (lub inną przyjazną nazwę, która pomoże zidentyfikować Ci, że informacja w tym polu to identyfikator tego połączenia). Pole to może być przydatne w przypadku kontaktu z Biurem Obsługi Klienta TeleCube. 

image-1658307416780.png

3. Teraz w prawym górnym rogu kliknij w swój profil i wybierz opcję Ustawienia profilu. Skopiuj Twój Klucz API. Jednocześnie sprawdź, jaki adres ma Twój system Freshdesk (widoczne w pasku adresowym przeglądarki).

image-1658307564770.png

4. Przejdź do Panelu Klienta TeleCube (panel.telecube.pl), zaloguj się jako administrator a następnie przejdź do zakładki Rozbudowa Centrali > Zewnętrzne integracje i wybierz kafelek Freshdesk.

5. Kolejnym krokiem jest podanie adresu logowania do Twojego Freshdesk oraz skopiowanego wcześniej klucza API.

image-1658307941567.png

6. Po pomyślnej autoryzacji należy dokonać mapowania danych, aby odpowiednio powiązać oba systemy.

W sekcji Powiązanie konta SIP, przyporządkuj do Twoich konsultantów w Freshdesk  właściwe konta wewnętrzne, z których korzystają w TeleCube. Dzięki temu, kiedy połączenie zostanie odebrane na/ wykonane z danego wewnętrznego, właściwemu agentowi zostanie utworzone zgłoszenie w FreshDesk.

W sekcji Ogólne Ustawienia z listy dodatkowych pól, które utworzyłeś w Freshdesk, wybierz te, które odpowiadają właściwej wartości. Przyporządkuj numer A do pola z numerem strony A, numer B do pola z numerem strony B oraz Identyfikator połączenia z właściwym dla niego polem.

Pamiętaj, aby zapisać zmiany. Bez wykonania mapowania integracja z Freshdesk nie będzie działać prawidłowo.

image-1658820113807.png

7. Jeżeli wykonałeś integrację poprawnie, od tego momentu przy wykonywaniu i odbieraniu połączeń przy pomocy dowolnej aplikacji (np. TeleCube SIP) lub aparatu telefonicznego na biurku we FreshDesk automatycznie zostanie utworzone nowe zgłoszenie.

image-1658309511127.png

Po wejściu w zgłoszenie pola, które dodałeś, będą automatycznie uzupełnione danymi połączenia.

image-1658388341104.png