Skip to main content

Sprzęt marki GIGASET

Aby skonfigurować aparat marki GIGASET do prawidłowej pracy z kontami wewnętrznymi (SIP) TeleCube, należy:

1. Podłączyć bazę telefonu do prądu oraz Internetu oraz włączyć słuchawkę, a następnie na bazie telefonu wcisnąć niebieską diodę w celu przywołania słuchawki. Na słuchawce wyświetli się adres IP telefonu, który należy wpisać w pasek adresowy nowej zakładki przeglądarki Internetowej.

image-1649320430845.png

2.  Po wejściu na stronę powinniśmy zostać poproszeni o podanie kodu PIN. Domyślny PIN fabryczny to 0000.

image-1649316283799.png


3. Po udanym logowaniu należy przejść do zakładki Ustawienia (w górnym menu), następnie kliknąć w Telefonia (tj. 2 od góry z lewego menu) i w rozwiniętym menu wybrać Połączenia (tj. 1 od góry w pod-menu po lewej stronie).
4.  Dla linii, którą konfigurujemy (domyślnie przy pozycji numer 1) należy należy zaznaczyć checkbox Aktywne a następnie kliknąć Edytuj.

image-1649318347186.png


5.  Następnie należy rozwinąć ustawienia zaawansowane i następnie formularz należy uzupełnić zgodnie z obrazkiem, korzystając z danych do wybranego konta wewnętrznego, dostępnych w Panelu Klienta.

Dane Konta SIP znajdziemy w Panelu Klienta > zakładka Wirtualna Centrala > Konta SIP (wewnętrzne) > przy koncie SIP, który będzie konfigurowany z aparatem klikamy ikonę zębatki > Ustawienia Konta SIP.

image-1649318360052.png

6. Po uzupełnieniu formularza wybieramy Ustaw.
7. W kolejnym kroku klikamy w zakładkę Telefonia i z listy wybieramy Przypisanie numeru.
8. Przy wybranym numerze wewnętrznym zaznaczamy checboxy tylko i wyłącznie dla połączeń wychodzących oraz dla połączeń przychodzących.

image-1649318370835.png

9. Na końcu należy kliknąć Ustaw, aby zapisać naprowadzone zmiany.

Czas rejestracji bazy GIGASET na platformie VoIP może trwać nawet do 60 sekund. Komunikat „błąd rejestracji u operatora” jest normalnym komunikatem podczas tych 60 sekund.

Dodatkowo informujemy, że w momencie gdy chcą Państwo skonfigurować dodatkową słuchawkę do posiadanej już bazy należy ją w pierwszej kolejności sparować z nią. Aby wykonać parowanie należy przytrzymać zieloną słuchawkę oraz niebieską diodę, która znajduję się na bazie.